×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Farby

  Farby včelieho vosku

  Borovica je krásny a prírodný materiál, ktorý dáva interiéru útulný a teplý charakter. V surovom stave má veľmi jasnú farbu, ktorú je možné meniť a prispôsobovať vášmu vlastnému priestoru. V spoločnosti Meblo-Wosk farbíme borovicu voskami na báze včelieho vosku, ktorý je prírodným prostriedkom na farbenie dreva v rôznych farbách. Farby dreva borovice, predstavujeme 9 odtieňov včelieho vosku.

  K9 – BEZBAREVNÝ VOSK

  Včelí vosk je prírodný konzervačný prostriedok, takže jeho úlohou je chrániť povrch nábytku pred poškodením. Preto ak si vyberiete nábytok v prírodnom odtieni borovice, bude pokrytý bezfarebnou vrstvou vosku, ktorý nielen ochráni povrch, ale zdôrazní aj prírodné čaro borovicového dreva.

  Posteľ z borovicového dreva z kolekcie Cera v bezfarebnom vosku (K9)

   

  K1 – SVETELNÝ VOSK

  Nábytok z borovicového dreva pokrytý ľahkým voskom má príjemnú, teplú farbu. Nábytok tónovaný týmto voskovým odtieňom je ideálny pre jedáleň, ktorá je centrom rodinného života a je spojená s útulným a bezpečným miestom. Svetlý nábytok je dosť univerzálny, takže ho ľahko zladíte so zvyškom vybavenia.

  Knižnica z ľahkého voskového borovicového dreva (K1)


  K2 – TMAVÝ VOSK

  Tmavý vosk K2 dodáva nábytku mierne tmavšiu farbu s väčšou hĺbkou. Takto zafarbené drevo vyzerá prirodzene a elegantne. Nábytok v tejto farbe dokonale kontrastuje s okolím v studených farbách.

  Posteľ a zásuvka z kolekcie Cera vo farbe tmavého vosku (K2)

   

  K15 – HNEDÝ VOSK

  Mimoriadne hlboká farba, ktorá dokonale zdôrazňuje prirodzenú krásu dreva, zdôrazňuje prstene a vzory vytvorené prírodou. Nábytok morený hnedým voskom je mimoriadne elegantný. Perfektné do spálne, obývacej izby alebo kancelárie.

  Posteľ a nočný stolík z kolekcie Carobe v hnedom vosku (K15)

   

  K3 – BIELA ​​PATINA

  Drevo morené na bielo s viditeľnými odreninami pripomína myseľ pôvabnej krajiny Provence. Starožitný nábytok z bieleného dreva sa skvele hodí do každej miestnosti. Niet divu, že sa roky tešili neutíchajúcej popularite.

  Drevená lavica z borovicového dreva vo farbe bielej patiny (K3)

   

  K13 – BIELENE

  Nábytok v tejto farbe je ideálny do jedálne – stačí si predstaviť krásnu rustikálnu bielu komodu, aby ste cítili teplo a domácu rodinnú atmosféru. Bielený nábytok je mimoriadne obľúbený, pretože vyzerá skvele a hodí sa takmer ku všetkému.

  Bielený (K13) príborník vyrobený z borovicového dreva

   

  K16 – ANTICKÁ BIELA

  Antická biela, ako už názov napovedá, dodáva nábytku elegantný a zúfalý vzhľad. Nábytok má viditeľné odreniny, vďaka čomu mu dodáva autenticitu a pôvab. Starožitná biela bude ako stvorená do každej miestnosti, nábytok v tejto farbe sa bude perfektne hodiť do moderného aj klasického interiéru.

  Starožitná biela skrinka (K16)

  K17 – BIELY VOSK

  Biela farba si získava čoraz väčšiu obľubu, vyznačuje sa jednoduchosťou, elegantnosťou a eleganciou, je to farba, ktorá nepreťažuje.

  Biela v interiéroch, najmä ako vedúca farba celého bytu, nemusí pôsobiť veľmi výrazne. Stále častejšie je to však práve táto farba, ktorá je základom a východiskovým bodom pre usporiadanie miestností. Je to spôsobené niekoľkými neobvyklými vlastnosťami bielej farby, ktoré nevykazuje žiadna iná farba.

  Drevená komoda z bieleho vosku

   

  Pozor!

  Pri nákupe borovicového nábytku v bielych odtieňoch sa časom môže na uzloch a zrnách dreva objaviť žlté sfarbenie. V prípade nábytku z prírodnej borovice ide o prirodzený a nezvratný proces. Ovplyvňujú ho rôzne faktory, ako napríklad príliš vysoká alebo nízka teplota, slnečné svetlo, vlhkosť vzduchu.

   

  Jedna farba nestačí?

  Meblo-Wosk ponúka rôzne farby borovicového dreva, na prianie zákazníka vyrábame nábytok farbený v dvoch rôznych farbách – farba vrchnej časti sa môže líšiť od základnej farby nábytku.