Meblo-Wosk je výrobca nábytku z masívneho sosnového dreva od roku 1984.

Zaoberáme sa výrobou nábytku z masívneho sosnového dreva a neustále sa snažíme plniť všetky potreby našich zákazníkov. Drevený nábytok je hodnota, ktorá má veľkú cenu. Drevo je prírodnou surovinou, neobyčajne trvanlivou a ekologickou, preto vzniknutý voskovaný nábytok nielen teší oči, ale tiež uchvacuje svojou spoľahlivou kvalitou a funkčnosťou. Rôznorodý a zaujímavý dizajn  zaručuje výhodné naplánovanie aranžovania každého interiéru domu, hotela, reštaurácie alebo obchodného stánku.

Naše firma je nielen podnikom založeným dlhoročnej tradícii a bohatých remeselníckych skúsenostiach. Je to miesto, kde sa  pokoleniami pestuje a stará o rodinnú pasiu. Drevo pripravené pre výrobu je podrobované procesu starostlivého a spracovania, aby nábytok mohol slúžiť pokoleniam. Disponujeme vlastným zázemím. Máme vlastnú pílu, tri sušičky dreva a dve dielne vybavené modernými zariadeniami a strojmi na výrobu nábytku. Zamestnávame zohratý kolektív skúsených pracovníkov, ktorí nikdy nesklamú. Výrobky z dreva sú správne impregnované, voskované prírodným včelím voskom alebo  lakované, vycizelované v každom detaile. Nábytok rozvážame nielen na poľskom území. Zabezpečujeme vlastnú prepravu a zo všetkých síl sa snažíme aby objednaný nábytok bo bezpečne dopravený k našim odberateľom.

V našej ponuke sa nachádza originálny ekologický nábytok, najvyššej  kvality, ktorý má pozitívny vplyv na dobré sebauvedomenie, ako aj na naše zdravie. Solídny a trvanlivý nábytok, ktorý s míňaním času získava  na svojej výnimočnosti a ušľachtilosti. Kolekcie, ktoré máme sa charakterizujú bohatou koloristikou, originálnym štýlom a nadčasovým dizajnom. Navrhujeme veľký výber nábytku vo veľa cenových variantoch.

Hľadáte inšpiráciu a originálne riešenia? Výborne, pomôžeme Vám a prenesieme konkrétne nápady na obrazovku počítača. Vytvárame profesionálne vizualizácie, ktoré pomôžu odzrkadliť reálny obraz nábytku interiéru domu, hotela, penzionátu, reštaurácie alebo obchodu. Prostredníctvom dokonalej spolupráce a starostlivosti o všetky detaily zaručujeme výborný koncový. Satisfakcia zákazníka je pre nás najdôležitejšia.

Začiatok haciendy v Poľsku

Všetko sa začalo od Poznanského veľtrhu v roku 1999. Náš otec Roman Polak naviazal kontakty s objednávateľom z Dánska, ktorý mu predstavil vzory, rozmery a výkresy nábytku v štýle hacienda – kolekcie pochádzajúcej z Mexika. Na základe uzatvorenej zmluvy vznikla prvá a jediná firma v Poľsku vyrábajúca nábytok tohto typu. Spolupráca s dánskou firmou sa rozvíjala veľmi dynamicky, dopyt na nábytok v tom štýle bolo čoraz väčšie. Nábytok medzi zákazníkmi vyvolával obdiv, nadšenie a uznanie. Z dôvodu na náhle zväčšenie ohromného počtu objednávok, podnik nestačil s výrobou. Jediným rozumným riešením bolo nájsť subvykonávateľa, vďaka ktorému budú splnené zmluvné termíny so zákazníkmi. Našim subvykonávateľom sa stala, susedná firma. Pri podujatiu spolupráce sme zanedbali jednu veľmi dôležitú vec, akou bolo nevyhotovenie zmluvy o výhrade vzorov nábytku hacienda. V tom čase nikto nepripúšťal, že táto kolekcia sa tak rozšíri, že bude takisto populárna a atraktívna dodnes. Žiaľbohu náš subvykonávateľ využil tento fakt a predstavil nášmu objednávateľovi lepšie podmienky spolupráce. Došlo do konfliktu v dôsledku ktorého sme zakončili spoluprácu. Od tohto okamihu už boli v Poľsku dve osobitné firmy vyrábajúce nábytok hacienda. Jednak dopyt na nábytok bola tak veľký, že počet odberateľov pre obe firmy bol postačujúci. Postupne tiež vznikali tiež iné výrobné firmy, ktoré využili vzory z tej kolekcie a sú dodnes aktívne. Ako zakladatelia kolekcie haciendy v Poľsku sme nikdy nenárokovali výhrady k výrobcom tohto typu nábytku a používanie jeho názvu.

Ďalší rozvoj firmy

V januári roku 2017 bola otvorená nová výrobná hala spojená s novými kancelárskymi priestormi.  Vznikla tiež expozícia nábytku v rôznorodom dizajne a koloristike.

-V roku 2017 boli tiež zakúpené nové stroje ako: CNC, čapovačka, formátová píla. Tieto zariadenia zvýšili našu výrobu o 30%.
-Začiatkom roku 2018 sa k nášmu automobilovému parku pripojil nový dodávkový automobil Mercedes Atego

Stály rozvoj ponuky o nové kolekcie

Vždy po nejakej dobe obohacujeme našu ponuku o nové kolekcie, vytvárame nové vzory a farby nábytku. Bohužiaľ v nábytkárskom odvetví je veľmi obťažné vyhradiť si autorské práva vlastných projektov. Je to pre nás ohromné sklamanie, pretože všetko je po určitom čase skopírované alebo prerábané.

Názov nábytku hacienda vydržal dodnes pomimo toho, že v svojich katalógoch každý z výrobcov pridával nové názvy kolekcií nábytku a určoval ich symboly. Naša firma má dlhoročnú tradíciu a bohaté remeselnícke skúsenosti. Vďaka tomu sa už od pokolení staráme a pestujeme rodinnú pasiu vytvárania nábytku z dreva, nábytku pekného, solídneho a trvanlivého.