×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Zrkadlá

  ZRKADLÁ V DREVENOM RÁME

  Nástenné dekorácie ako sú zrkadlá, ponúkajú desiatky možností interiérového dizajnu. Ak sú navzájom správne kombinované, urobia interiér elegantnejším, rustikálnym, ekologickým, ba dokonca aj škandinávskym. To všetko v súlade s vaším vkusom a najnovšími trendmi. Ak máte vlastné nápady, ako usporiadať zrkadlá v spálni, v obývačke alebo v predsieni, pustite sa do skrášľovania a realizácie.

  VÝHODY UMIESTNENIA ZRKADIEL DO INTERIÉROV

  V interiéroch sa oddávna využívajú zrkadlá aj kvôli možnosti optického zväčšenia priestoru. Takáto úprava funguje najmä v úzkych miestnostiach. Ak na niektorú z dlhších stien umiestnite zrkadlo, dodáte interiéru tie správne proporcie. Môžete si vybrať horizontálne, ale aj vertikálne zavesenie zrkadla.  S horizontálne umiestneným zrkadlom ľahšie dosiahnete efekt priestorovej hĺbky. Vertikálne zavesené zrkadlo zase spôsobí, že sa miestnosť bude zdať vyššia.

  Ak dávame zrkadlo do obývačky, nemali by sme vyberať miesto pred sedačkou. Odporúčame ho dať na stenu, ktorá je za sedačkou a neruší tak pri odpočinku. Je dobré si tiež pripomenúť, že zrkadlá robia priestor svetlejší, a preto aj útulnejší a bezpečnejší.

  AKÉ ZRKADLÁ SI VYBRAŤ?

  V súčasnosti si môžete vybrať nielen jednoduché, minimalistické zrkadlá. Zvoliť môžete naopak zrkadlá v drevených ťažkých rámoch, ale aj dizajnové dekoratívne modely, ktoré krásne ozdobia priestor. Do veľkej haly, ale aj do salónov osvetlených slnkom sa ideálne hodia väčšie zrkadlá v kovovom ráme. Také zrkadlo vyzerá ako veľké okno. Prekvapí, poteší a zároveň je veľmi praktické.

  Zrkadlo v prírodnom drevenom orámovaní

  Štýly vychádzajúce z prírody, ako je napríklad škandinávsky, sa odrážajú aj v materiáloch, ktoré vstupujú do našich interiérov. Ak máte radi tento štýl, zrkadlá v drevených rámoch sú určite pre vás.

   

  ZRKADLO V DREVENOM RÁME – JEDEN MATERIÁL, VEĽA RIEŠENÍ

  Drevený rám zrkadla vhodný do moderného a minimalistického interiéru by mal byť jednoduchý, ľahký a bez zbytočných dekorácií. Veľmi pekne splynie s okolím, opticky zväčší priestor a presvetlí úzke i tmavé miestnosti. Rám zrkadla určuje jeho charakter a čím lepšie bude zladený so štýlom interiéru, tým lepšie bude zrkadlo plniť svoju dekoratívnu a funkčnú úlohu. Zrkadlá v interiéri pomáhajú presvetliť miestnosti a opticky zlepšujú proporcie interiéru, menia jeho tvar a tým zvyšujú aj jeho atraktivitu. Vyberte si drevený rám a využite silu zrkadiel!

  PREČO SA ZAMERAŤ NA ZRKADLÁ?

  Ako sme už na začiatku spomínali, tým, že zrkadlá odrážajú obraz, skvele opticky zväčšujú priestor. Dôležité je, aby boli umiestnené na správnom mieste a v správnej výške. Odporúčame vám zavesiť zrkadlo na také miesto, aby sa v ňom odrážal fragment miestnosti, luster alebo zaujímavý detail. V panoramatickom zrkadle sa vytvoria mimoriadne zaujímavé efekty a samotná miestnosť sa bude zdať oveľa väčšia.