×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Nočné stolíky

  NOČNÉ STOLÍKY

  Posteľ je najdôležitejším prvkom každej spálne a doslova jej kraľuje. Každý kráľ však potrebuje kráľovnú a nočné stolíky sú na túto rolu ako stvorené. Tento vcelku nenápadný kus nábytku, ktorému sme doteraz nevenovali pozornosť, hrá v interiéri prím. Vyzerá krásne vedľa drevenej postele, zdôrazňuje charakter usporiadania miestnosti a zlepšuje našu pohodu. Keď si to celé predstavíme, pred očami sa nám zjaví malá komoda alebo skrinka, no musí to tak byť stále? V našej ponuke nájdete niekoľko nápadov na nočný stolík, ktoré vám pomôžu zariadiť si spálňu.

  Samozrejme nezabúdajte ani na tradičnú klasiku, a teda drevené nočné stolíky, alebo skrinky. Sú jednoduché, nadčasové a stačí na ne položiť krásne sviečky, aby pôsobili veľmi elegantne. Vďaka prídavným zásuvkám, ktoré nočný stolík ponúka, do nich bez problémov umiestnite všetko, čo potrebujete pre pokojný spánok.

  MYSLITE NA FUNKČNOSŤ

  Nočné stolíky sú tichými hrdinami našich spální. Zdanlivo nie veľmi viditeľné zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Práve vďaka nim máme potrebné veci vždy po ruke, keď sme už v posteli. Bez vstávania môžeme siahnuť po pohári vody, rozčítanej knihe či tablete s pozastaveným filmom.

  Nočný stolík je tiež zárukou nerušeného odpočinku. Všetky maličkosti, ktoré nám spríjemnia chvíle pred spaním a po prebudení, si na neho pokojne môžeme odložiť.

  Nočný stolík je nielen mimoriadne praktickým doplnkom, ale aj nepostrádateľnou súčasťou zariadenia spálne. Jeho tvar, farba a povrchová úprava by teda mala korešpondovať so zvyškom interiéru. Nočný stolík môže ladiť k ostatnému nábytku alebo sa premyslene líšiť od charakteru miestnosti. Je len na nás, aký efekt chceme v našej spálni dosiahnuť.

  NA ČO PAMÄTAŤ PRI VÝBERE NOČNÉHO STOLÍKA?

  Každý z nás má jedinečné potreby. Práve nimi by ste mali začať pri hľadaní dokonalého stolíka alebo nočného stolíka do vašej spálne. Radi čítate pred spaním? Povrchová doska kusu nábytku stojaceho pri posteli by mala byť dostatočne veľká, aby sa na ňu zmestila nočná lampa spolu s knižkou alebo s časopismi na čítanie.

  Mali by ste pamätať aj na optimálnu veľkosť nábytku. Aby bolo používanie stolíka čo najpohodlnejšie, mal by mať podobnú výšku ako posteľ. Vytvorenie rovnej línie medzi matracom a vrchnou doskou nám uľahčí siahnuť po predmetoch, ktoré máme pri spánku a odpočinku radi blízko seba. Dobrý nápad je vybrať posteľ a nočný stolík z rovnakej zostavy tak, aby k sebe perfektne pasovali.