×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Matrace

  MATRACE

  Kvalitu spánku ovplyvňuje nielen pokojné prostredie a ticho, ale aj pohodlné matrace a posteľ. Výber správneho matraca pre vašu posteľ je preto najdôležitejšou vecou pri zariaďovaní spálne.

  Správny matrac na veľkej posteli vám zabezpečí skutočne kvalitný a plnohodnotný spánok. Každý, kto niekedy spal na príliš malej posteli s nepohodlnou plochou na spanie, vie, ako môže nevhodný matrac ovplyvniť kvalitu nášho spánku a oddychu.

  MATRACE KOLO

  Spoločnosť M&K Foam je v tejto oblasti uznávanou a od roku 1992 vyrába matrace pre poľský a európsky trh. V ponuke Kolo sa nachádza široký výber produktov najvyššej kvality, ktoré zaisťujú pohodlie pri spánku a odpočinku. V ich ponuke nájdete penové matrace: bonelové, taštičkové, penové a latexové. Pre plnú spokojnosť zákazníkov ponúkajú aj posteľné rošty a vankúše.

  Dlhoročné skúsenosti a poznatky spoločnosti o vplyve kvality matracov na komfort spánku ovplyvnili vývoj a samotné produkty mimoriadnym spôsobom. Kolo ponúka len perfektne konštruované matrace, ktoré sú vyrobené s použitím najmodernejších výrobných postupov.

   

  AKÝ MATRAC SI VYBRAŤ?

  Matrac je konštrukčne navrhnutý tak, aby poskytoval primeranú oporu telu v ležiacej polohe. Správne zvolený matrac zaisťuje pohodlný, zdravý a bezpečný spánok. To nám nezabezpečí ani tá najlepšia sedačka, rohová či rozkladacia pohovka. Pretože nábytok býva tvrdý, určený je na sedenie alebo len na občasné spanie. Žiaľ, najmä ľudia, ktorí žijú v menších bytoch, sa pri plánovaní kúpy postele často stretávajú s dilemou. Je ťažké nájsť ideálne priestorové a funkčné riešenie, no stojí za to venovať tomuto rozhodnutiu väčšiu pozornosť, pretože správna opora tela počas spánku je investíciou do zdravia. Z týchto dôvodov odporúčame, aby ste si najmä do detských izieb vybrali podľa možností matrac prispôsobený vašim individuálnym potrebám.

  Taštičkové matrace – Pružiny sú usporiadané lineárne a so zvyšujúcim sa zaťažením sa úmerne ohýbajú. Keď si sadneme na taštičkový model matraca, ponoríme sa do neho dosť hlboko. Zároveň sa aj ťažšie otáča. Ak si však na neho ľahneme, veľmi dobre sa prispôsobí tvaru nášho tela.

  Latexové matrace – Latexové matrace sa vyznačujú vysokou odolnosťou a bodovou elasticitou, dokonale sa prispôsobujú tvaru tela a zaručujú vysoký komfort a hygienu spánku. Vďaka systému otvorov prechádza vnútro matraca procesom nepretržitého vetrania a navyše má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Tento typ matraca odporúčame najmä pre alergikov.

  Penové matrace – Termoelastická pena zvyšuje svoju pružnosť so zvyšujúcou sa teplotou. Prijatím tepla tela sa prispôsobí jeho tvaru a zabezpečí správne polohovanie na celej ploche. Po deformácii sa pena pomaly vracia do pôvodnej polohy.