×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Stoličky

  DREVENÉ STOLIČKY

  Jedáleň, ktorá by slúžila ako samostatná miestnosť iba za účelom stolovania a jedenia, je už dávno minulosťou. Väčšina súčasných domácností pozostáva z dennej zóny spájajúcej obývačku, kuchyňu a jedáleň. Výnimkou sú veľké domy, ktorých rozloha umožňuje oddelenie niekoľkých miestností a z ktorých každá plní iba jednu funkciu. Bez ohľadu na to, či ste majiteľom bytu alebo domu, pri výbere nábytku uvažujte nad jedálenským kútom, ktorý podporí vaše spoločné stolovanie alebo predĺžené víkendové rána s horúcou kávou a knihou v ruke. Poradíme vám, ako si vybrať dokonalé voskované stoličky do jedálne a ako ich naaranžovať v interiéri. Myslite na to, že stoličky by mali byť vždy kompatibilné so stolom. Nie každý však vie, na čo si dať pri ich výbere pozor. Prečítajte si, aké sú najdôležitejšie pravidlá, vďaka ktorým si vytvoríte dokonalú nábytkovú zostavu.

  STOLIČKY KU STOLU, ALE V AKOM ŠTÝLE?

  Pri výbere stoličiek ku stolu v rustikálnom alebo škandinávskom štýle stavte na minimalistické tvary a svetlé farby. Čím menej doplnkov využijete, tým lepšie. Ak hľadáte sedenie k tradičnému stolu, vyberte si drevené stoličky v rovnakej alebo podobnej farbe. Čoraz častejšie dnes nájdete stoličky, ktoré sa líšia tvarom a farbou, no majú jedného spoločného menovateľa. Tým je napríklad drevo, čalúnenie či výška sedu. Takáto kombinácia má svoje jedinečné čaro. Pamätajte však, že kľúčom k úspechu je zabezpečiť konzistentný rozlišovací znak všetkých častí nábytkovej zostavy.

  Ak máte stôl, ku ktorému sa stoličky ťažko vyberajú, zabudnite na riešenia z obchodných reťazcov a vyberte si výrobcu nábytku z masívu, ktorý vyrába drevené stoličky na mieru. Vytvoríte tým dokonalý súlad a zároveň si môžete byť istí, že vaše stoličky sa budú vyznačovať kvalitou a dlhou životnosťou.

  STOLIČKY K STOLU V KUCHYNI A JEDÁLNI

  Hoci majú stoličky rovnaký účel, ľahko spoznáte, ktoré stoličky sú vhodné do kuchyne a ktoré do jedálne. Do kuchyne sa hodia ľahké skladacie stoličky bez zbytočných dekorácií, ktoré sa dajú ľahko premeniť aj na drevené taburetky. Stoličky do jedálne by mali spĺňať prísnejšie podmienky. Jedáleň je miestom, kde hostíme rodinu a priateľov. Aj preto, ak preferujete pohodlie, vyberte si voskované stoličky, na ktorých pokojne posedíte aj niekoľko hodín.

   

  DREVENÉ STOLIČKY

  Z akého materiálu by mala byť vyrobená stolička, do značnej miery závisí aj od štýlu, v ktorom je miestnosť zariadená. Dizajn vhodný pre drevené stoličky sa líši od dizajnu stoličky vyrobenej z plastu. Toto je dôležité si uvedomiť, ak chcete mať svoj domov zariadený konzistentne. Drevené stoličky sa najčastejšie vyberajú do obývačiek, jedální a kuchýň v rustikálnom štýle. Najlepšie je, keď sú v odtieni dreva, z ktorého sú vyrobené a zároveň javia známky používania. Drevené stoličky sa používajú aj do interiérov zariadených v provensálskom, vintage, retro a koloniálnom štýle. Dôležité však je, akú majú stoličky povrchovú úpravu. Veľmi často sa na ne dávajú poťahy ako na izbové stoličky, alebo si na sedadlá môžete dať vankúše. V prípade provensálskeho štýlu sa výborne hodia do obývačky drevené biele stoličky vo vidieckom shabby chic štýle s patinou času. To je štýl, pre ktorý je charakteristický umelo vytvorený opotrebovaný vzhľad predmetov. Nezabúdajte pritom, že jedálenské stoličky v koloniálnom štýle by mali mať silné operadlá.