×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Zostava BIANCO - nábytok v provensálskom štýle

  ZOSTAVA BIANCO – nábytok v provensálskom štýle

  Kamenné domy, levanduľové polia a zelené kopce – to je Provensálsko, krajina na juhovýchode Francúzska. Jeho idylická scenéria a slobodný životný štýl už roky láka ľudí hladných po pokoji a prírode. Nábytok z kolekcie Provence odkazuje na idylickú vidiecku atmosféru a teplo domova.

  Provensálsky štýl je pohodlný, plný prírodných materiálov a tradičného dreveného nábytku. Farby odkazujú priamo na francúzsku krajinu. Takto sa dá stručne opísať atmosféra provensálskeho štýlu. Nehrá sa na verné interiéry provensálskych domov, ale skôr na ich idealizovanú víziu.

  Štýl Provance je však rovnako bezprostredný ako domy v južnom Francúzsku.

  VLASTNOSTI ZOSTAVY BIANCO

  Klíma južného Francúzska sa odráža v Zostave BIANCO.

  Svoje uplatnenie nachádza najmä v kuchyni, kde sa život točí okolo stola. To znamená aj spoločné hostiny, dlhé rozhovory pri víne a chutnom jedle.

  Farby sú prevzaté priamo z francúzskej krajiny. Všetko je svetlé a veselé, pričom interiéru kraľuje biela, čo však neznamená, že ide o studený a sterilný štýl. Ba práve naopak.

  Štandardným odtieňom tejto kolekcie je farba K03 – White Patina, ktorá je známa aj ako Antiqued White. Pre pracovnú dosku volíme farbu K01 – svetlý vosk. Pevný voskovaný nábytok je zámerne obrúsený, aby evokoval efekt patiny nábytku. Ide o neuveriteľne útulný štýl, v ktorom si zariadite celý byt. Drevo pôsobí menej opotrebované a udržiavanejšie ako v rustikálnom aranžmáne. Ozdobným prvkom sú ťažké, kované pánty a madlá, ktoré vyrábame.

  Nábytok v Zostave BIANCO je masívny, ale dovolili sme si trochu ľahkých kriviek – zakrivené nohy a opierky stoličiek sú o niečo viac vo francúzskom štýle pripomínajúcom interiér zámkov z éry kráľa Ľudovíta. Celý je vyrobený z kvalitného borovicového dreva, rovnako ako aj vnútorné police a jednoduché zásuvky. Zásuvky majú navyše drevené vodiace lišty.

  V Zostave BIANCO nájdete voskovaný nábytok najmä do kuchyne a jedálne, krásne príborníky, stoly, stoličky a komody. Provensálsko nám pripomína rozľahlé vinohrady, vinárne a samozrejme víno, preto v Kolekcii BIANCO nesmú chýbať doplnky ako stojany na víno, ktoré taktiež nájdete v našej ponuke.

  Výhodou provensálskeho nábytku z tejto zostavy je jeho masívnosť a odolnosť. Mnohí naši predkovia, ktorí oceňujú čaro a dlhú životnosť dreveného nábytku, by si vybrali práve tento typ. Určite vám poslúži dlhé roky a jeho vzhľad časom iba získava na jedinečnosti a noblese.