×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Zostava CERA spálňa

  ZOSTAVA CERA SPÁLŇA

  Rustikálny štýl je masívne drevo, ktoré vnímame z každého zákutia domu. Z tohto materiálu sa veľmi často vyrába interiérový dizajn, doplnky, ale predovšetkým konštrukčné a základné prvky. Štýl je zameraný na akýsi návrat do minulosti a napodobňovanie atmosféry vidieckych domov našich starých a prastarých rodičov.

  Aj o tom je Zostava nábytku CERA SPÁLŇA. K tejto estetike neodmysliteľne patrí horská drevená chata plná idylických vibrácií a tepla z praskajúceho ohňa v krbe. Tento mimoriadne útulný efekt je dosiahnutý s pomocou niekoľkých menovateľov: farba, materiál, jednoduchý tvar a ručná práca.

  Zostava CERA spálňa je domácou oázou relaxu. Jej dekor by mal upokojiť zmysly a vybavenie by vám malo pomôcť relaxovať. Pri plánovaní aranžovania interiéru je potrebné zvážiť štýl, farby a nábytok spálne. Tá zahŕňa aj posteľnú bielizeň, posteľné prikrývky, závesy a koberce. Môžu byť v rovnakom tóne ako steny a nábytok alebo v kontrastnej farbe.

  V rustikálnej spálni hrá najdôležitejšiu úlohu posteľ – veľká, ťažká alebo s dreveným rámom. Nábytok by mal byť navrhnutý čo najjednoduchšie a bez zložitých dekoratívnych prvkov. Čím domáckejšie a prirodzenejšie, tým lepšie! To isté platí aj pre ostatný spálňový nábytok – šatníkové skrine, komody či police. Mali by predovšetkým lahodiť oku jednoduchosťou a odkazovať na estetiku vybavenia, ktoré poznáme zo starých vidieckych chalúp. Ak máte radi starožitnosti, určite si do  interiéru dajte starú drevenú truhlicu s liatinovým kovaním, stôl zo starého šijacieho stroja alebo taburetku. Každý takýto prvok je očarujúcim a spolu tvorí príjemnú atmosféru domova.

  VLASTNOSTI ZOSTAVY CERA

  Zostava CERA sa vyznačuje masívnou konštrukciou, vyrezávanými prednými časťami a ozdobnými panelmi, navyše obohatená o ručne vyrábané pánty a úchytky, vypálené na mieste našim kováčom. Všetky kusy nábytku v tejto zostave majú dekoratívne panely aj na bokoch. Celý nábytok je vyrobený z vysoko kvalitného borovicového dreva, ako aj vnútorné police a zásuvky. Zásuvky majú navyše drevené vodiace lišty a čelá sú pokryté ozdobným vencom. Všetok nábytok v Zostave CERA má okrúhle drevené nožičky, vďaka ktorým získava trochu ľahkosti.

  Nábytok z tejto zostavy je ošetrený prírodným voskom, vďaka čomu je 100% ekologický. Vosk na nábytok má antistatické vlastnosti. V praxi to znamená menšie usadzovanie prachu, ktorý je v mnohých prípadoch silným alergénom. Z tohto dôvodu odporúčame výber voskovaného nábytku najmä alergikom. Voskovanie je spôsob konzervácie a tým aj ochrany nábytku, používaný už v staroveku. Vosková vrstva nanesená na drevo ho chráni pred vlhkosťou, robí ho hodvábne hladkým, zvýrazňuje prírodné prstence, ktoré sú v prípade borovicového dreva mimoriadne krásne.

  Katalógový odtieň tejto zostavy je K01 – Light Wax (medový vosk). Skladba nábytku  v zostave CERA kancelária vďaka svojej štruktúre a farebnosti odkazuje na nábytok z dávnych čias. Nábytok z tejto zostavy púta pozornosť nadšencov nábytku s dušou, starožitností a nábytku jedinečného a nevšedného vzhľadu. V zostave CERA nájdete voskovaný nábytok do obývačky a jedálne, krásne kuchynské príborníky, stoly, komody, skrine a postele. Okrem toho zostava obsahuje nábytok do kancelárie, pracovne a zimnej záhrady.