×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Truhlice

  DREVENÉ TRUHLICE A DEBNY

  Drevené debny a truhlice sú výrobky, ktoré sa zvyčajne spájajú s dávnou históriou. Boli to prvé kusy nábytku, keď ešte vertikálne prevedenia skríň neboli veľmi populárne. V súčasnosti získavajú na priazni a stávajú sa funkčným prvkom interiérového dizajnu. Prečo si debničky ceníme a ako sa dá ich konštrukcia využiť aj mimo domova?

  FUNKČNÉ DREVENÉ TRUHLICE A BOXY

  Konštrukcia truhlíc a boxov väčšinou pripomína kváder. Občas sa vyskytnú truhlice s polkruhovým uzáverom, ktoré pripomínajú kusy nábytku dávnej minulosti. Táto jednoduchá forma umožňuje nielen zladiť kus nábytku s akýmkoľvek prostredím, ale ovplyvňuje aj jeho funkčnosť. Do truhlice sa zmestí množstvo vecí, ktoré sa v tradičnom šatníku často skryť nedajú. Ide najmä o veľké a ťažké predmety. Truhlice a boxy dobre poslúžia napríklad v detskej izbe, kde sú skvelým miestom na uloženie hračiek.

  KOMODY NAMIESTO STOLÍKA, SKRINKY NA OBUV ALEBO SEDAČKY

  Najzaujímavejšie využitie dreveneho boxu môže mať aj podobu konferenčného stolíka alebo konzoly či podstavca, na ktorý môžete umiestniť lampu. Vďaka svojej výške v úrovni sedadla gauča sú tieto truhlice ideálne ako konferenčné stolíky za predpokladu, že ich vrchná časť je plochá. Môžeme do nich schovať deku na chladnejšie dni alebo aj staré časopisy. Priestranné truhlice ponúkajú veľa možností. Ako stolík udávajúci charakter obývačky sú najlepšie prepychové rustikálne drevené komody s ozdobným kovaním a zásuvkami.

  BOXY DO EXTERIÉRU

  Funkčné truhlice a boxy sú obľúbené v moderných izbách s minimalistickým dizajnom, ale aj v rustikálnych interiéroch. Čoraz častejšie sa však boxy objavujú aj mimo interiérov ako súčasť terás a altánkov.

  Drevené boxy umiestnené na terase je možné využiť na uskladnenie terasového nábytku alebo iných doplnkov. Pokojne do nich schováte lampy či sviečky, ktoré sa vám po zotmení budú hodiť. Na druhej strane, box umiestnený v altánku alebo pri ohnisku bude výborným miestom na uskladnenie grilu.