×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Vitriny

  zdjecie kategori

  DREVENÉ VITRÍNY

  Niekomu sa slovo vitrína môže spájať najmä s výkladmi. Týmto pojmom sa však označujú aj presklené skrine, v ktorých môžete vystaviť rôzne estetické predmety, aby boli dobre viditeľné. Vitríny z voskovaného masívu sa výborne hodia do obývačky a jedálne, kde do nich môžete uložiť elegantný riad, sklo alebo suveníry z ciest.

  VITRÍNA – NÁBYTOK SO VŠESTRANNÝM POUŽITÍM

  Vitrína je korpusový kus nábytku, ktorý je vybavený presklenými dvierkami a vnútornými policami. V minulosti sa na do nich umiestňoval iba rodinný riad, ktorý sa používal len pri zvláštnych príležitostiach a sviatkoch. Tento kus elegantne zdobeného nábytku vyrobeného z pravého dreva kedysi slúžil ako dekorácia do jedálne. Neskôr sa vitríny stali samozrejmosťou v mnohých domácnostiach a sú jedným z prvkov zdobiacich interiér formou preskleného nábytku.

  Do políc drevených vitrín za priehľadnými čelami dnes môžete uložiť nielen sklo a porcelán. Svoje miesto si v nich nájdu literárne zbierky kníh, zborníky, platne i časopisy. Drevené vitríny vo veľkom štýle sa vrátili nielen do obývačky, ale zabrali takmer každé miesto v domácnostiach.

   

  VITRÍNY – KTORÉ FUNGUJÚ NAJLEPŠIE?

  Krásna a praktická vitrína je snom mnohých ľudí. Našťastie sa dá ľahko splniť. Naša ponuka obsahuje veľa zaujímavých modelov voskovaných vitrín. Takýto veľký výber vám umožňuje nájsť vitrínu, ktorá sa dokonale hodí k vášmu interiéru.

  Jedným z kritérií, ktoré by ste mali pri výbere vitríny dodržiavať, je materiál, z ktorého je vyrobená. Najžiadanejšie sú drevené vitríny, ktoré sú odolné a kvalitné. Najlepšie vyzerajú v miestnostiach s inými kusmi nábytku a s prvkami z dreva. Teplé medové odtiene dreva farbeného prírodným voskom, s jemnou kresbou alebo vyžarujúcim surovú prirodzenosť, možno ľahko zladiť do preferovaného typu aranžmánu. Často sa volia presklené vitríny, ktoré sú mimoriadne elegantné a vďaka svojej priehľadnosti najlepšie vystavia predmety v nich uložené.

  Dôležitým prvkom drevených vitrín sú doplnky zlepšujúce komfort ich používania. Kovové starožitné kovania a úchytky, ručne kované, ladiace so štýlom nábytku, všetky tieto prvky dodávajú interiéru atmosféru a charakter.

  VITRÍNA V OBÝVAČKE – KEĎ ZÁLEŽÍ NA PORIADKU

  Obývačka si vzhľadom k svojmu reprezentatívnemu charakteru vyžaduje nábytok s odkladacou funkciou. Vďaka nemu môžete jednoduchšie udržiavať poriadok v izbe. Všetky veci, ktoré nepotrebujete mať neustále po ruke, rýchlo a jednoducho zmiznú v úložnom priestore. Úložný priestor je primárnou funkciou vitrín, ale nie jedinou. Vitríny však zároveň vnímame ako dekoratívne prvky. Na tento účel slúžia vitríny z masívneho dreva, ktorých presklenie navyše zvýrazňuje reprezentatívny charakter nábytku. Samotné kusy nábytku sú samozrejme dekoratívne, no zároveň môžu byť použité na zdôraznenie charakteru miestnosti a navodenie útulnejšej atmosféry.