×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Rošty

  Pri výbere postele a matraca na spanie si dobre zvoľte aj rošt postele. Keď sme pohltení prispôsobovaním nábytku interiéru a výberom najpohodlnejšieho matraca, často zabúdame na rošt a rozhodujeme sa pre prvú možnosť navrhovanú v súprave. Na dobrom rošte postele veľmi záleží. V skutočnosti je to rošt, ktorý do značnej miery určuje pohodlie spánku a kvalitu nášho odpočinku. Správne zvolený rošt chráni matrac pred deformáciou a podporuje jeho správne vetranie zvnútra. Stará sa o správne polohovanie tela a predlžuje životnosť vložky matraca.

  AKO PRISPÔSOBIŤ ROŠT K MODELU POSTELE?

  Jedným z kritérií pre výber roštu je jeho prispôsobenie k rámu postele. Pri jednolôžkovej posteli bude väčšina roštov rozmerovo sedieť. Pri manželských posteliach od rozmerov 120×200 vyššie sa zvyčajne používa stredová nosná tyč. Stáva sa však, že rám takúto tyč nemá a v takom prípade by sa mal vybrať špeciálny rošt, ktorý nepotrebuje podporu v strede.

  AKO PRISPÔSOBIŤ ROŠT K MATRACU?

  Rošt by mal okrem zvýšenia komfortu spánku chrániť matrac aj proti deformácii. Kým základné bonelové matrace nevyžadujú žiadny špeciálny rošt a poslúži im dobre aj obyčajný latkový rošt pod matrac, v prípade modernejších matracov ako sú pružinové, latexové či penové matrace, je potrebný aj modernejší rošt pod matrac.

  Princíp výberu roštu pre konkrétny typ matraca je jednoduchý. Rošt matraca by mal mať zodpovedajúcu hrúbku lamiel a tie by mali byť pružné. Čím tenší je matrac na spanie, tým dôležitejší je rošt. Preto je pri výbere roštu dobré vziať v úvahu aj hrúbku matraca.

  ROŠT PRISPÔSOBENÝ KAŽDÉMU

  Pri výbere roštu je dôležité zohľadniť aj telesnú hmotnosť. Ľahšie rošty sú určené najmä pre deti a ľudí štíhlej či drobnej postavy. Pre ťažších ľudí a páry budú oveľa lepšou voľbou odolnejšie rošty, ktoré sú vyrobené z kvalitnejšieho dreva – napríklad bukového.

  Názory

  Vynikajúce
  Na základe 129 recenzie
  Ela Danieluk
  Ela Danieluk
  2023-11-28
  Zgodnie z oczekiwaniami: solidnie, ładnie na czas.
  Gregory G
  Gregory G
  2023-11-22
  Świetnej jakości meble z litego drewna. Bardzo dobre spasowanie elementów i łatwy montaż. Jedyny minus to dosyć długi czas oczekiwania na produkt, ale czasami warto poczekać, kiedy czas idzie w parze z jakością i zadowoleniem.
  Marlena Karwala
  Marlena Karwala
  2023-11-12
  Wszystko na najwyższym poziomie. Meble piękne, polecam.
  Joanna C
  Joanna C
  2023-10-10
  Dzień dobry W imieniu swoim oraz mojej Mamy Anny chciałyśmy serdecznie podziękować za przepiękne wykonane kredensy. Bardzo dziękujemy za fachową obsługę zamówienia i terminową dostawę. Serdeczne podziękowania dla przesympatycznej Pani Alicji, która jako pierwsza doradzała nam i cierpliwie odpowiadała na wszystkie maile, dziękujemy także bardzo milej Pani Małgorzacie za zorganizowanie dostawy oraz najlepszemu na świecie bardzo pomocnemu i zaangażowanemu w swoją pracę Panu Kierowcy. Dziękujemy także Pracownikom produkcji i wszystkim innym Pracownikom, którzy byli zaangażowani w to zamówienie, a z którymi nie miałyśmy przyjemności korespondować. Szanowni Państwo współpraca z Wami była przyjemnością, zakupione kredensy wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach - jednym słowem jesteśmy bardzo zadowoleni z Państwa usług i będziemy je polecać każdemu. Pozdrawiamy serdecznie!
  Przemysław Szychowski
  Przemysław Szychowski
  2023-10-04
  Meble bardzo ładne i dobrej jakości po przystępnej cenie. Transport o czasie. Kontakt ze sklepem dobry.Widać klasę po tym jak prezentują się meble. Jedyny minus to farba na zawiasach która łuszczy się i odpada ale można to odmalować.
  Krzysztof D
  Krzysztof D
  2023-10-04
  To już kolejne meble z firmy mebli-wosk.Meble mają swój niepowtarzalny klimat i są porządnie wykonane.Goraco polecam
  Diana Skarżyńska
  Diana Skarżyńska
  2023-10-03
  Super kontakt, szybka reakcja na zamówienie i ciągły kontakt w trakcie realizacji. Cena pozytywne zaskoczenie. Piękne meble, solidnie wykonane. Polecam gorąco!!!