×
 • Žiadne produkty v košíku.

  Rošty

  Pri výbere postele a matraca na spanie si dobre zvoľte aj rošt postele. Keď sme pohltení prispôsobovaním nábytku interiéru a výberom najpohodlnejšieho matraca, často zabúdame na rošt a rozhodujeme sa pre prvú možnosť navrhovanú v súprave. Na dobrom rošte postele veľmi záleží. V skutočnosti je to rošt, ktorý do značnej miery určuje pohodlie spánku a kvalitu nášho odpočinku. Správne zvolený rošt chráni matrac pred deformáciou a podporuje jeho správne vetranie zvnútra. Stará sa o správne polohovanie tela a predlžuje životnosť vložky matraca.

  AKO PRISPÔSOBIŤ ROŠT K MODELU POSTELE?

  Jedným z kritérií pre výber roštu je jeho prispôsobenie k rámu postele. Pri jednolôžkovej posteli bude väčšina roštov rozmerovo sedieť. Pri manželských posteliach od rozmerov 120×200 vyššie sa zvyčajne používa stredová nosná tyč. Stáva sa však, že rám takúto tyč nemá a v takom prípade by sa mal vybrať špeciálny rošt, ktorý nepotrebuje podporu v strede.

  AKO PRISPÔSOBIŤ ROŠT K MATRACU?

  Rošt by mal okrem zvýšenia komfortu spánku chrániť matrac aj proti deformácii. Kým základné bonelové matrace nevyžadujú žiadny špeciálny rošt a poslúži im dobre aj obyčajný latkový rošt pod matrac, v prípade modernejších matracov ako sú pružinové, latexové či penové matrace, je potrebný aj modernejší rošt pod matrac.

  Princíp výberu roštu pre konkrétny typ matraca je jednoduchý. Rošt matraca by mal mať zodpovedajúcu hrúbku lamiel a tie by mali byť pružné. Čím tenší je matrac na spanie, tým dôležitejší je rošt. Preto je pri výbere roštu dobré vziať v úvahu aj hrúbku matraca.

  ROŠT PRISPÔSOBENÝ KAŽDÉMU

  Pri výbere roštu je dôležité zohľadniť aj telesnú hmotnosť. Ľahšie rošty sú určené najmä pre deti a ľudí štíhlej či drobnej postavy. Pre ťažších ľudí a páry budú oveľa lepšou voľbou odolnejšie rošty, ktoré sú vyrobené z kvalitnejšieho dreva – napríklad bukového.